Dekorasyon Modası

Salon Dekorasyonunda Siyahın Etkisi

Salon Dekorasyonunda Siyahın Etkisi

Siyah rengi girdiği her ortama asillik katar. Her ne kadar siyah renk depresifliğin, karanlığın ve boğucu havanın rengi olarak tanımlansa da asilliği ile de bilinir. Salon takımlarınızda ise doğru kombine edilirse harikalar yaratılabilir. Dekore ettiğiniz alanın tamamında siyahın etkili olmasını istiyorsanız öncelikle tavanın yüksekliği, mekanının büyüklüğü ve ortama giren doğal ışık miktarını dikkate almalısınız. Özellikle salonda tercih edilen siyah renk her zaman asil ve şık olmuştur. Fakat doğru tercih ve kombinler ile tercih etmelisiniz. Salonunuz zayıf ışık alıyorsa ve küçük bir metrekareye sahipse kesinlikle mobilya renklerinizi siyah tercih etmemelisiniz. Eğer küçük bir mekana sahip olduğunuz halde siyah renk kullanmakta ısrarcıysanız siyah renk tercihinizi objelerden yana kullanabilirsiniz.  Siyah rengi objelerde kullanabildiğiniz gibi tek duvarınızı da boyayarak dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Oda dekorasyonunuzda siyah rengi duvarlarda kullanmak istiyorsanız aralara beyaz aynalar koyarak dekorasyonunuza güzellik katabilirsiniz. Böylelikle mekanda daha aydınlık bir ortam yakalayabilirsiniz.

Eğer siyah rengini mobilyalarınızda tercih edebilirseniz duvarları mutlaka açık renge boyamalısınız. Duvarlar ve objeler açık renkte olduğu zamanda mekanınız daha ferah bir görünüme kavuşacaktır. Lake mobilyalar ve aynalı mobilyalar ile siyah koltuklarınızı kombine edebilirsiniz. Böylece modayı yakalayabilir siyah koltuklarınızın ihtişamını daha çok ortaya çıkarabilirsiniz.

Bunun dışında mobilyalarınıza siyah hakim olsun istiyorsanız kırmızı ve beyaz renklerle kombine edebilir siyahın asilliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Bu zıtlık eminiz salonunuza çok yakışacak.

Sadece siyah kullanırsanız aksesuarlarınızı gold ve gümüş rengi seçebilirsiniz. Mobilyalarınızla beraber çok güzel uyum yakalayacaktır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi siyah ne kadar asil olsa da kombinlenmesi zor olan renkler arasındadır. Diğer bir nokta ise siyahın hakim olduğu mekanda mutlaka yeşil mekan bitkileri kullanmalısınız. Hem mekanın siyah kasvetli havasını dağıtacak hem de ortama tazelik katacaktır. Değerlendirmenizi öneririz.

Son dönemlerde ise siyah beyaz uyumundan ziyade gri ve siyah uyumları da dikkat çekmeye başladı. 2018 yılı koltuk modellerine baktığımız zaman bunu daha net görebiliyoruz. Gri renk siyahın keskinliği bir nebze de olda yumuşatıyor.

Modern siyah salon dekorasyonu ve siyah salon modelleri

Salonunuzu siyah olarak tasarlamayı hiç düşündünüz mü ? Bu fikir size itici geldi değil mi ? peki ya aşağıdaki siyah tasarımlı salonlara hiç baktınız mı ? bakmadıysanız bakmanızı şiddetle öneririz. Bu siyah salon tasarımlarını gördükten sonra fikrinizin birden bire değişeceğine emin olabilirsiniz.

Siyah salon tasarımlı bir salon başta size itici gelse de evinize ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ