Dekorasyon Modası

Pratik Ev Taşıma İşlemleri

Pratik Ev Taşıma İşlemleri

Eski evinizden çıkarak yeni evinize taşınmak istiyorsanız düzenli ve güzel bir taşınma için evinizi 1 ay önceden yavaş yavaş toplamalısınız. Taşıma işlemi gerçekten çok sıkıcı ve bir o kadar da tecrübe gerektirecek işlemlerden meydana gelerek oluşmaktadır. Bu sebeplerden ötürü ev taşınmanın püf noktalarını, sizleri sıkıntıya sokmayacak noktaları sizler için paylaştık. Taşınma işlemini gerçekleştirirken yapmanız gereken en önemli ve ilk hareket yeni eve gidecek eşyaları bir köşeye koyarak diğer eşyalarınızdan ayırmak. Bizden sizlere tavsiye uzun zamandır kullanmak istemediğiniz eşyaları atarak, kullanmayın.

1-) Eşya Listesi Hazırlama

Gereksiz olarak sizlere yük olan eşyalardan kurtulduktan sonra geriye kalan eşyalar için bir liste oluşturarak götürecekleri belirlemelisiniz.  Eşya listesi hazırlamak taşınma esnasında yapılacak en önemli hareketlerden biridir o yüzden bu hareketi atlamayarak sizlerin daha rahat bir şekilde taşınmasını sağlayabilecektir. Özellikle de taşınma işlemleri sırasında kaybolacak eşyaları en iyi şekilde sizlere çıkarmaktadır.

2-) Taşınma Planı Hazırlama

Planlama kısmına da geldikten sonra taşınma çözümleri olarak en kesin ve olmazsa olmaz kısma geldik. Çünkü hayatımızda her şey planlı olduğu gibi taşınma sırasında da her bir şeyimizi taşınma planımıza göre hazırlayarak eksiksiz bir şekilde çözüm yolu bulmaktayız.  Hazırlamış olduğunuz taşınma planı sizler için taşınma sırasında net olmanızı sağlayarak, taşınma gününe kadar her işi planlayarak adım adım hazırlık sürecini geçirebileceksiniz.

3-) Nakliyat Firması ile İlgili Bilgi Aktarımı

Nakliyat firması ile olabildiğince paslaşma halinde kalın. Yeni eviniz ile eski eviniz ile alakalı her bir şeyi paylaşın, kontakta olun. Eşya resimlerini, bina girişlerini kullanacak olan asansörü, sokak resimlerini ve paketlemiş olduğunuz kolileri her bir şeyi nakliyat firmanız ile paylaşın. Çünkü vermiş olduğunuz her detay sizlerin daha az  sorun yaşamadan nakliyat işleminizin gerçekleşmenizi sağlamaktadır. Eşya taşıma işlemleri olarak açıklamış olduğumuz metinlerden biri olan nakliyat şirketi ile bilgi aktarımı yapmanız çok önemli bir püf noktasıdır. Sizler bu bilgi aktarımını sağlar iken firmaya fotoğraflar sunarken yazılı metinlerde sunun, arama yoluyla söz ile bire bir şekilde sunmayın ki firmanızın yapacağı tüm hatalarda ya da sorunlarda suç sizin üstünüze kalmadan halledilebilsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ