Dekorasyon Modası

Mimaride Marangozluğun Önemi

Mimaride Marangozluğun Önemi

Marangozluk günümüzde baktığımızda bitmiş bir meslek olarak gözükmekte.

Bugün neredeyse hiç birimiz bir marangoza tasarım yaptırtmayız.

Hepimiz bir mağazaya girip aynısında yüzlerce belkide binlerce olan mobilyalardan seçer alırız.

 

Oysa bir marangozhaneye gidip marangozun kaleminden dökülen çizimin eşsizliğinde bir ürün almayız.

Modern mimar olarak her zaman eşsizliğin ve farklılığın peşinden koşuyoruz ve bu yazımızda size bunun en basit yollarından biri olan marangozluğu tanıtıyoruz.

 

Peki ya bu marangozların işini doğru yapmadığından mıdır ? Yoksa bizim popüler olana düşkünlüğümüzden midir ? Neden gidip eşsiz bir tasarımı daha ucuza alabilecekken bir çok evde aynısından olan bir eşyayı alırız ki ? Bugün hangimizin evinde eşsiz bir tasarım var ? Evet belki günümüzde marangozluk bitmiş bir meslek olabilir ancak bir marangoza yaptırdığınız eşyanın kalitesini hiç bir ürün tutmaz maalesef.

Ayrıca insanlar evlerinde eskiyen eşyaları çöpe atmayı seçiyorlar genelde. Oysa o eşyayı bir marangoza emanet edip onarılmış ve bambaşka bir ürün olarak almayı tercih etmezler.

Rengi, şekli, tasarımı ve her konuda bambaşka bir eşya olarak alabileceğimiz ürünü çöpe atar ve yerine dehşet ücretlere eşyalar alırız.

Son olarak marangozluk halkımız bilinçlendikçe ve marka takıntısından vazgeçtikçe bitmeyecek bir meslektir.

Eğer sizde evinize yeni bir eşya almak istiyorsanız önce bir kaç marangoza uğrayın ve onların size yapacağı tasarımları inceleyin. O tasarımlara bayılacağınıza eminiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ