Dekorasyon Modası

İtalyan Ev Dekorasyonu Örnekleri

İtalyan Ev Dekorasyonu Örnekleri

İtalyan Ev Dekorasyonu kendine has bir sadeliği içinde barındırmaktadır. Karmaşa ve kargaşadan uzak duran stilliyle, İtalyan kültürünün buluşmasıdır. En önemli özelliği, içinde zıtlık barındırmasıdır. Mobilyalarınızı sade seçtiyseniz, duvar ve diğer aksesuarlarınızda gösteriş ön plana çıkmalıdır. Mobilyalarınızda, deri detayları oldukça önemlidir. Zira İtalya’da mobilya ve aksesuarlar için deri vazgeçilmez bir önem taşımaktadır.

İtalya Ülkesinde birçok kaliteli iç mimar bulunmaktadır. Bu iç mimarlar, İtalyan kültürün esintisiyle modernliği bir araya getirebilmişlerdir.

İtalyan Ev Dekorasyonu denildiğinde, ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nde de bu işi gayet iyi dekore edebilecek iç mimarlar bulunmaktadır. Gün geçtikçe, Türkiye’de de evlerinde modern dünya havası hissetmek isteyen insanların sayısı artıyor. Modern dünya kültürünün bir parçası olmak herkesin hakkı denilebilir.

Şık bir tasarım istiyorsanız bu dekorasyon tam size göre. İtalya’nın sert kültürünü de yansıtan bu dekorasyonların maliyetleri genelde diğerlerine göre biraz daha yüksek. İtalyan salon dekorasyonunda ise, genellikle çok açık ve çok kapalı renkler tercih etmelisiniz.

Zıtlıklarıyla güzelleşen bu dekorasyon stilinde kendinizi bulabilir, evinizde oturmaktan aldığınız keyfi kat be kat artırabilirsiniz. 1900’lü yılların İtalyan kültürünü de hissetme olanağını kendinize tanıyabilirsiniz.

 

1900’lü Yıllarda İtalyan Evleri

İtalyanlar 1900’lü yılların kültürünü bozmadan, ona sahip çıkıp ondaki güzelliğin farkında olarak, kendilerince onun içine modern dokunuşlar katıyor.

İtalyan Ev Dekorasyonu zariflik ve kabalığı aynı anda içinde barındırıyor. Zıtlık İtalyan kültürünün vazgeçilmez bir ögesi olarak gösteriliyor. Tahta, ahşap tarzı kullanımların oldukça yaygın olduğu bu dekorasyon stilinde, malzeme kullanımında en çok karşımıza çıkan ağaçlar, zeytin ağacı, meşe ağacı, ladin ağacından yapılan malzemelerdir. Aksesuarların öneminin de oldukça yüksek düzeyde olduğu bu dekorasyon stilinde, kendinizi bir anda İtalya’da pizza yerken bulabilir.

Avrupa’nın ortasındaki atmosferi, salonunuzun duvarları, koridorunuz, banyonuz hatta yatak odalarınızda da hissedebilirsiniz.

İtalyan Ev Dekorasyonu ciddi bir emek ister. Dekorasyon içerisinde yer alan mutfağınızı da dilerseniz, İtalyan stiline uygun bir hale getirebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı kullanmanıza yardım edecek, ufkunuzu genişletecek, yüzünüzde tatlı bir tebessüm oluşmasına olanak sağlayacak bu dekorasyon için bilmeniz gerekenler bu kadar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ