Dekorasyon Modası

Güzel Kartonpiyer Modelleri ve Resimleri

Güzel Kartonpiyer Modelleri ve Resimleri

Evinizin her yerinde tavanı güzelleştirmek ve daha kullanışlı görünüme kavuşturmak için en sıra dışı ev aksesuarı olan Kartonpiyer Modelleri ile yine karşınızdayız.

Kartonpiyer bildiğiniz gibi tavanın kenarları ile kiriş kenarlarını dekore etmek için kullanılır.
Kartonpiyerler alçı olacağı gibi strafor köpükten de olabilir.

 

Kartonpiyer Modelleri ve Modası Hakkında 

Gerçekten ev dekorasyon fikirlerinde aklımıza en az gelen Kartonpiyer Modelleri Dekorasyonu fikirleridir.
Kartonpiyerler çoğunlukla beyaz olmakla birlikte renkli kartonpiyer modelleri de vardır.

Salon tavanı dekorasyonunda, mutfak tavanı dekorasyonunda, çocuk odası tavanı dekorasyonunda, koridor tavanı dekorasyonunda vb. bütün tavan dekorasyonunda kartonpiyer kullanırsanız evinizin ambiansını değiştirirsiniz.

 

Farklı desen ve motifte olan kartonpiyerlerden birbirine uyumlu olacak şekilde bir tasarım yapılmalıdır.

Yani mutfak için meyve motifli kartonpiyer seçebileceğiniz gibi, çocuk odası için melek motifli, kalp motifli kartonpiyer kullanmanız uygundur.

 

Salonu için ise salonunuz klasik bir salon dekorasyonu ise kartonpiyerinizin desenini ona göre, modern bir salon dekorasyonuna sahipseniz kartonpiyer motifini ona göre seçmelisiniz.

Ev, işyeri, bina, inşaat gibi yerlerde her türlü iş için kullanılan özellikle de dış cephe bünyesinde yapım aşaması sağlanan alçı kartonpiyer markaları hakkında sizlere geniş bilgiler vererek bu alçıları düzgün ve uygun bir şekilde kullanabilmeniz için bilgiler sunacağız.

 

Şuan ki günümüzden bir 15 sene önceye kadar kullanılan alçı sıva yerine genellikle tavan ve duvarlarda kara sıva denilen kum, çimento ve kireç karışımından dolayı elde edilen sıva şekli uygulanırdı.

Kaba sıva ve ince sıva olarak adlandırılan bu sıvama türü hem çok zahmetli hem de çok ağır, ustayı yoran, pratik bir şekilde işlem görmeyen kısacası hem işten, hem de zamandan kayıp eden nankör bir aletti.

Fakat halen kullanılan pratik, daha ekonomik ve yüzeye sürüldüğü zaman daha düz şeyler oluşturmak için kara sıva yerine alçı sıva yapılmaktadır Bu yapıya paralel olarak bir çok kullanılan alçı malzemesi farklı fiyatlar ile piyasada satışa sunulmaktadır.

Kara sıvaya oran ile çok daha fazla faydası bulunan alçı sıva markaları ve firmaları, hem fiyat olarak hem de malzeme olarak zorlu bir rekabet içerisine sokmaktadır.

Yapı ve inşaat piyasasının içerisinde bulunan farklı kalitede ve fiyatlar da bir çok alçı kartonpiyer bulunmaktadır. Alçı ustalarının kullanım kolaylıklarını, kullanım amacına uygun olarak kabul edilen alçı malzemeleri de kendi aralarından kaliteli ürünlerdir.

 

Ucuz alçı kartonpiyer modelleri ve markaları

Fiyat ucuzluklarına paralel olarak piyasa içerisinde bulunan ustalar sizlerin dikkatini çekmiştir.

Ucuz alçı kartonpiyer  başında gelen alçı çeşidinin ustalar tarafından kullanım kolaylığı pek sağlanmamaktadır. Bunun ilk ve temel sebep olarak, sıvı alçısının hamur gibi olmayası, yüze sürüldüğü zaman  pırıl pırıl şekilde yansıtılması.

Piyasa içerisinde bulunmasına rağmen ustalar tarafından kullanımı oldukça zor ve rekabet görmeyen alçı parçası olmaktadır .

Bu yüzden sizlerde ucuz alçı kartonpiyer markalarına kaçmayarak, evini boyadığınız yerleri çekerek en iyi şekilde evinizin tadilatını yapıp daha kuvvetli olmasını sağlayabilirsiniz.

Aşağıda sizler için Kartonpiyer Modelleri Resimleri seçtik. Siz bu resimleri inceleyip daha güzel bir dekorasyon fikri edinebilirsiniz.

Ustalarınızın demiş oldukları alçı kartonpiyer markalarına uyarak evlerinize ve ya yapacağınız ofislere bu şekilde alçı kartonpiyerler yapabilirsiniz.

 

Kartonpiyer Modelleri Resimleri ve Galerisi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ