Dekorasyon Modası

En Güzel Kristal Avize Modelleri

En Güzel Kristal Avize Modelleri

Kendinizi daha özgür hissedebileceğiniz bir tarz olan eklektik dekorasyonla evinizin tüm havasını değiştirebilir ve hatta çok daha iddialı bir karakter kazandırabilirsiniz. Kelime anlamı olarak seçmeci yani seçilmiş ürünlerin bulunduğu bir dekorasyon anlayışı anlamına gelmektedir. Özellikle de aynı tip mobilyalardan sıkıldıysanız eklektik tarz tam da sizin aradığınız dekorasyon örneği olabilir.

Elektik Dekorasyonuna  Birkaç Öneri

  • Farklı malzeme türlerini eşyalarınızda kullanabilirsiniz, mesela mutfağınızda doğal ahşap ve mermeri birlikte kullanarak kontrast bir doku oluşturabilirsiniz.
  • Geleneksel bir tarzda döşediğiniz evinize yapacağınız modern ama ufak dokunuşlar evin tüm havasını değiştirmeye yetecektir. Özellikle aksesuarlarınızda kullanacağınız ufak detaylar mesela altın renkli klasik objeler ya da modern tablolar evinizi mobilyalarınız geleneksel havasından sıyıracak ve daha özgün bir tarz yaratacaktır.
  • Daha büyük değişiklikler istiyor ve takım halinde satılan oturma gruplarından sıkıldıysanız, renk uyumunu göz önünde bulundurarak birbirinden farklı koltuk ve kanepeleri bir araya getirerek eklektik bir tarz yaratabilirsiniz. Tabii burada da tamamen birbirinden alakasız ürünleri seçmek yerine en azından tamamen zıt renkler yerine daha uyumlu olanları seçmeniz salondaki kargaşa durumunu oluşmasını engelleyecektir.
  • Genel olarak eşyalar için kullanacağınız renklerden sadece birini ana renk olarak seçmeli ve diğerleri onun türevleri olarak renk çizgisinin etrafında dolaşmalıdır. Hem renk hem de materyal konusunda yumuşak geçişleri tercih etmeniz önemli bir noktadır. Tamamen birbirinin zıttı olan şeyleri kullanmanız çok keskin bir geçiş yaratacaktır.
  • Eklektik dekorasyonun yaratılma aşamasında evlerde kullanımı en çok tercih edilen ürünler masif ahşap masalar ve Chesterfield kanepelerdir diyebiliriz. Özellikle Chesterfield kanepelerin klasik yapısının modern dekorasyon ögeleriyle çok iyi harmanlanabildiğini unutmamak gerekiyor.
  • Daha renkli mobilyalar tercih etmeyi düşünüyorsanız, duvarlarını biraz daha açık renkler de ve sade bırakabilir böylece duvar ve mobilyalar arasında da belli bir uyum yakalamış olursunuz. Aynı zamanda mobilyalarla yakaladığınız tarza uygun duvar aksesuarları da kullanabilirsiniz, tabii aşırıya kaçmadan.
  • Eklektik dekorasyonun oluşturulması aşamasında genel olarak en iyi harmanlanan türler modern, country ve rüstik tarzdaki mobilya ve aksesuarların birleştirilmesiyle ortaya çıkarılmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ