Dekorasyon Modası

Doğum Günü İçin Masa Hazırlama Örnekleri

Doğum Günü İçin Masa Hazırlama Örnekleri

Doğum Günü Masası Hazırlığı

Öncelikle doğum günü bir kafede mi, restoranda mı, ya da piknik alanında mı kutlanılacak karar verilmeli! Bu konuda sürprizin hangi mekanda daha rahat yapabileceğine odaklanılmasında yarar var. Genellikle sürprizin bozulmaması için en doğru yerin ev olduğu düşünülür.

Çünkü doğum günü olan kişi farklı bir mekana çağırıldığında bir kutlama ile karşılaşabileceğini tahmin etmesi çok da kolay olacaktır. Bu yüzden evde sürpriz parti hazırlamak çok daha mantıklı gibi duruyor. Fakat ben bu işte uzmanım, sürprizi asla çaktırmam deniyorsa bu noktada tüm beceriler ortaya dökülmelidir.

 

Doğum günü için masa hazırlama işini yaparken Klasik mi, gösterişli mi, romantik mi veya sademi… Tarz ne olursa olsun şık ve göze hitap eden bir sofra olmalı. Bunun içinde süslemelere ihtiyaç olacaktır Renkli veya desenli runnerlar, kumaş peçete, seramik yahut camdan süslemeler, mum ile şamdanlar, son olarak günün önemine uygun renkte çiçekler kullanılan başlıca süslemeler olmalıdır. Masada doğal bir hava katması için meyve, sebze veya dekor bitkileri de kullanılabilir.

 

Doğum günü için masa hazırlamada Süsleme yaparken masayı geniş tutmalı misafirlerle göz temasını engellememeye dikkat edilmelidir.

Klasik bir masada düşünüldüyse masa örtüsü ve runner seçimin de beyaz ve krem tonları kullanılmalı. Dekoratif bir mumluk, taze papatya veya kır çiçeği, masa örtüsüne yakışan açık renk parlak kumaş peçeteler ve küçük simlerle de masa süslenebilir.

Doğum Günü Masası Modası

Yaz masası dekorasyonu dediğimiz vakit, aklımıza gelen tema eğlence olmalıdır.

Yazın bunaltıcı sıcağına, çiçeklerin ferahlatıcı hissi karşı koyabilirsiniz.

Yaz renleri kesinlikle açık pembe Yaz Masası, beyaz Yaz Masası ve maviden oluşmalıdır. Bu renkleri içinde barındıran bir masa örtüsü, masanıza ferahlık getirecektir.

Yemek takımınızın beyaz Yaz Masası  olmasında fayda var.

Dilerseniz pembe ya da mavi tabaklar kullanarak, masanıza biraz renk gelmesini sağlayabilirsiniz.

Yaz masası hazırlarken, çiçekleri ihmal etmek olmaz.

Çiçek tercihiniz bahçe çiçekleri ya da kır çiçekleri gibi neşe saçan çiçekler olmalıdır. Bu masanızı çok daha eğlenceli bir hale getirecektir.

Çiçeklerinizi vazonuzun içine koymaktansa, masaya serpiştirmeyi tercih edin. Böyle çok daha şık ve rahat bir görüntü sağlarsınız.

Kareli masa örtüsü modelleri ya da puantiyeli masa örtüsü modelleri kullanmak yaza çok yakışacaktır. Düz bir örtü tercih etsenizde, bu desenlere sahip olan Amerikan servisleri kullanabilirsiniz.

Beyaz renkli peçetelerinizi, mavi ya da pembe renkte kurdelelerle bağlamak, oldukça sevimli e şık bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.

Yemek masanıza, yazın bütün neşesinizi aktarmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ