Dekorasyon Modası

Dekoratif Teras Kaplama Modelleri

Dekoratif Teras Kaplama Modelleri

Evinizde bulunan belli kısımlar balkon ve teras gibi bir evin güzelliğini, konforunu, keyfini ve kullanım alanlarını arttıran açık görülebilen alanlardır. Bu yüzden yeni ev alan kişiler öncelikle balkonu ve terası olan bir evi ilk olarak almak isterler.

Elbette ülkemiz gibi sıcak yerlerde bahçelik alanların önemleri kat ve kat artmaktadır. Bahar, hatta sonbahar mevsimlerinde teras ve balkonlar evlerimizde oturmaktan zevk aldığımız en keyifli yaşam alanlarından biridir.

Evlerinizin içerisiyle açık hava tarafıyla köprü oluşturan teraslarınız sizler için önemli bir yere sahip olmaktadır. Özellikle evlerinizde bulunan korunaklı teraslar sizleri yazın bunaltıcı güneş ışınlarından korurken kışın ise sağnak yağışlı yağmurlardan korur. Böylelikle 12 ayın neredeyse tamamında evlerinizin bu bölümünde kalarak açık alanı kullanmaya devam edebilir, en iyi şekilde yaşamanızı tamamlayabilirsiniz.

Müstakil evlerde ve apartman dairelerinde bahçeniz ve terasınız olsa dahil balkon alanlarınız ilk yapıldığından dolayı açık alan olarak sizlere verilmektedir. Fakat satın alan kişiler daha sonraları istek ve ihtiyaçlarına göre terasları istedikleri ölçüde kapatarak yağmurdan ve yüksek dereceli güneş ışınlarından korunabilmektedirler. Kapattırma işlemi sırasında detaylı bilgileri sizler için hazırladık.

Teras Kapatmak için İzin Gerekli Mi?

Teras kapatma işlemlerin hangi durumlarda planlanacağı ve düşünüleceğini yukarıda güzel bir şekilde anlattık. Şimdi sizlere teras kapatma işlemleri sırasında olabilecek yasal işlemlerden bahsedeceğiz. Sizlerin de merak ettiği gibi teras kapatmak için gerekli izin alınmalı mıdır?

Sorusu sizlerin merak ettiği bir sorudur. Yasa düzenlemelere göre herhangi bir şekilde dış cephe üzerinde yapılacak gözle görülen bir değişiklik olması ruhsata tabi tutulup çoğu teras kapama uygulaması içinde belediye tarafından izin alınması gerekmektedir. İzin almadan böyle bir işin içine girerseniz yapmış olduğunuz terasınız yıkılabilmektedir.

Teras ve Balkon Kapatma için Bütçe

İzin işlemlerini de hallettikten sonra akıllara gelen tek bir soru var oda bu işler için ayırabileceğiniz bütçe. Bu sorunun cevabını sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki yapacağınız işlemlere, kullanacağınız malzemenin kalitesine ve eviniz de bulunan terasınızın büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Fakat bizler sizler için ortalama fiyat listesini de araştırarak bir fiyat sundur.

Ahşap korkuluklar ve çatıdan oluşan yarı teras kaplama işlemleri olarak metrekaresi 500 Tl’den cam balkon ve teras kaplama işlemleri ise metrekaresi 800 Tl’den başlayarak yaptırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ