Dekorasyon Modası

Çok Güzel Koridor Dekorasyonu Önerileri

Çok Güzel Koridor Dekorasyonu Önerileri

Sıkıcı ve düz bir koridorda görmekten bıktıysanız 5 harika koridor dekorasyonu fikri yazımız çok hoşunuza gidecek.  Çoğu kişi evinin koridorlarını önemsemez lakin koridorlar misafirlerimizin ve bizim eve girdiğimiz de ilk karşımıza çıkan bölümdür.

Bu yüzden daha etkileyici, daha ferah bir koridor evinizi daha hoş gösterecek daha güzel kılacaktır. İsterseniz artık bu fikirleri biraz daha detaylı bir şekilde açıklamaya başlayalım.

Evimizin girişi evimizi gösterir. En güzel ev dekorasyonunda ilk başlangıç evin giriş bölümüdür.
Evin girişini güzel dekore etmek gerekir.
Farklı vestiyer modelleri ile Güzel vazo veye trend biblolar ile evinizin girişini dekora etmelisiniz.
Ayrıca ev girişlerine tablo asmak ta girişe renk katabilir.

 

1) Koridor Dekorasyonunda Kilim Modası


Koridor dekorasyonu
için en temiz, en etkileyici standartların başında kimler gelir. Özellikle duvarları sade ve gösterişsiz bir koridorunuz varsa bu fikir sizin için kesinlikle değerlendirilmesi gereken kategorisine sokulabilir. Renkli bir kilim atarak duvarınızda ki boşluğu gizleyerek dikkati zemine çekecektir ve zeminde ki etkili halı ya da kilim koridorunuza oldukça mükemmel bir hava katacaktır. Uzun bir kilim ya da halı bulamıyorsanız 2 ya da 3 kilimi birbirine dikerek bu modeli gerçekleştirebilirsiniz. Hatta elinizde bulunan halıları keserek renkli bir görüntü yaratabilirsiniz.

2) Koridor Dekorasyonunda Sanat Galerisi

Koridorlarınızı bir sanat galerisine dönüştürmeye ne dersiniz? Bulduğunuz ve beğendiğiniz resimlerle koridorunu renklendirebilir onu daha çekici hale getirebilirsiniz. Sevdiğiniz resimler yerine ailenizin resimlerini de tercih edebilirsiniz.

 

Burada önemli olan nokta kullanacağınız çerçevelerdir. Çerçeveler kaliteli ve çekici olmalı bu sayede oldukça mükemmel bir koridora sahip olursunuz.

 

3) Koridor Dekorasyonu İçin Etkileyici Dolaplar

Koridor dekorasyonu konusunda en çok tercih edilenler modellerden biridir. Bu modelde duvarlarınızla uyumlu bir renkte koridorunuz boyunca uzanan dolaplar satın alıyorsunuz. Bu sayede hem istifleme sorununa çözüm sağlamış oluyorsunuz hem de harika bir koridora sahip olmuş oluyorsunuz.

 

4) Daha Aydınlık Koridorlar

Koridorların çoğunluğu penceresiz olmasından dolayı karanlık noktalardan oluşur. Bu nedenle aydınlatma unsuru ile koridorunuza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Göze hoş gelen tek bir avize ya da çoklu küçük avizeler asarak harika bir koridor görünümü elde etmiş olacaksınız.

 

5) Koridor Dekorasyonu İçin Kitaplar

Koridorunuzu bir kütüphaneye çevirmeye ne dersiniz? Kitap okumayı seviyor ve evinizde birçok kitap barındırıyorsanız koridorunuz boyunca uzanan bir kitaplık inşa edin. Hem estetik bir koridor görünümü elde etmiş olacaksınız hem de kitaplarınız için harika bir yer bulmuş olacaksınız.

 

Koridor Dekorasyonu Modelleri Önerileri Resimleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ